logo

Cat / Esp / Eng

Projeccions 2019


XXV TROFEU TORRETES DE CURTMETRATGES


>>>>>> Dijous dia 11 d’abril - Cafetería LA TETERA (Carrer Matas i Rodés, 10)

Projecció d’una selecció de curtmetratges del TROFEU TORRETES

>>>>>> 21.00 h.
>>>>>> Accés lliure

PRENDAS DELICADAS de José Antonio Cortés 19m.
EL RAYO CAPAZ DE ACABAR CON EL HAMBRE de Juan José Zanoletty 4 m.
LA TEORIA DEL SUEÑO de Rubén González 20 m.
SEATTLE de Marta Alejo 19 m.



>>>>>> Dissabte dia 13 d’abril - Biblioteca Can Salvador de la Plaça

MATINAL de CINEMA INFANTIL - Projecció d’una selecció de curtmetratges tema infantil del TROFEU TORRETES

>>>>>> 12.00 h.
>>>>>> Accés lliure

EL HOMBRE QUE CONSTRUÍA DRAGONES de Eiande Setoain


>>>>>> Dissabte dia 13 d’abril - Teatre Orfeó (Esglesia, 249)

GALA DE CINEMA LOCAL

>>>>>> 19.00 h.
>>>>>> Accés lliure

El FESTIMATGE dedica , en cada edició una sesió dedicada als nostres autors més propers, projectant curtmetratges d’autors locals.

SALA MOZART (Documental) de Marçal Mora 18 M.
LA MUGA de Martí Arañó 15 M.
DREAM de Pol Mansachs 15 M.
“ TE QUIERO “ “ LA CITA “ I “ EL ARMARIO “ de Jordi Izquierdo 23.00 M.


>>>>>> Dilluns día 15 d’abril - Espai Caixa (Carrer d'Anselm Clavé, 46)

>>>>>> 19.00 h.
>>>>>> Accés lliure

Projecció d’una selecció de curtmetratges del TROFEU TORRETES

AGUA Y JABÓN de Francesco Cocco 15 M.
RECONS I RECORDS de Ramón Font 25 M. documental
THE COOD QUEUE ( Animació ) de Roger R. Jiménez 5 M.
LEÓN Y MORGANA d’Enrique Leal 18 M.
EL CUARTO OSCURO de Luigi Abanto 10 M.
MAR de Felix Colomer 3 M.

>>>>>> 21.30 h.
>>>>>> Accés lliure

FEAR de Juan José Serrano 14 M.
BASURAS de Jordina Ros 15 M.
FERIDAS de Joan Pauls 9 M.
Millor curt en catalá
CONGÉNITA de Polo Menárguez 13 M.
PARAISO AZUL de Daniel de Vicente 14 M.


>>>>>> Dimarts dia 16 d’abril - Espai Caixa (Carrer d'Anselm Clavé, 46)

Proejecció d’una selecció de curtmetratges del TROFEU TORRETES

>>>>>> 19.00 h.
>>>>>> Accés lliure

2001 DESTELLOS DE LA OSCURIDAD de Pedro González 20 M. animació
HI HAURÁ UN DIA d’Aleix Font 18 M.
NUEVE PASOS de Marisa Crespo 7 M.
Millor Guió
LOS GALGOS d’Iñaki Sánchez 15 M.
PARIS YOU GOT ME de Julie Boehm 9 M.
MAR de Félix Colomer 3 M.

>>>>>> 21.30 h.
>>>>>> Accés lliure

LUZ AZUL de Alfonso Segura 19 M.
TENTS TALENT d’Enric Vilageliu 9 M.
EL NIÑO QUE QUERÍA VOLAR de Jorge Muriel 20 M.
PADRE de Luis Larro 14 M.
OH, L’AMOUR ! de Gerardo de la Fuente 3 M.
Millor curt animació-amateur
BACKGROUND de Toni Bestard 15 m.


>>>>>> Dimecres dia 17 d’abril - Espai Caixa (Carrer d'Anselm Clavé, 46)

Projecció d’una selecció de curtmetratges del TROFEU TORRETES

>>>>>> 19.00 h.
>>>>>> Accés lliure

TONO MENOR d’Iván Sáinz-Pardo 11 M.
LUANA de Pedro Magano 23 M.
LA IMPORTANCIA DE TENER UN NOMBRE de Jorge Aparicio 8 M.
REVIVIGO de Patxi Gabella 10 M.
WELCOME TO EUROPE de Celia Fernández 18 M.documental
VS SANTA de Raúl Colomer 4 M. animació

>>>>>> 21.30 h.
>>>>>> Accés lliure

ANNIE & CAROLA (mi mejor amiga) de Myrian Ballesteros 4 M. animació
NEETU de Carlos Caro 6 M. reportatge
CLAC de Fabien Ara 19 M.
CUMPLEVIDAS de Jorge Naranjo 18 M.
LOGOUT de Victor Abreu 12 M.
SPARRING PARTNERS de Thomas Van Zuylen 20 M.


>>>>>> Dimarts dia 23 d’abril - Sala MOZART (Esglesia, 91) - 1r PIS

Projecció d’una selecció de curtmetratges del TROFEU TORRETES

>>>>>> 19.00 h.
>>>>>> Accés lliure

BALLERINO d’Alex Forbes 13 M.
EL VIAJE de Alberto Evangelio 14 M.
PUNCHILINE de Christophe M. Saber 8 M.
PARRU PI TIA de Giuseppe Carleo 14 M.
Millor interpretació
EL MAL AMOR de Sergio González 20 M.

>>>>>> 21.30 h.
>>>>>> Accés lliure

SAGITTARIA de GRUP- MANSACHS 12 M.
KNIVES de Pol Mansachs 5 M.
NO ME DESPERTÉIS de Sara Fontova 21 M.
SPUTNIK de Vicente Bonet 20 M.
Millor Argument-Ficció
LA VISITA de Javier García 15 M.


>>>>>> Dimecres dia 24 d’abril - Sala MOZART (Esglesia, 91) - 1r PIS

Projecció d’una selecció de curtmetratges del TROFEU TORRETES

>>>>>> 19.00 h.
>>>>>> Accés lliure

THE DEATH OF DON QUIXOTE de Miguel Faus 13 M. - Millor argument-ficció amateur
LES MISERABLES de Ladj Ly 16 M.
ZACARIAS de Violeta Trincado 12 M.
PSICOLAPSE d’Arnau Godia 7 M. - Millor curt d’animació
TELENTREGA de Robert Burd 10 M.
THE ART OF SAYING GOODBYE d’Érika Sanz 15 M.

>>>>>> 21.30 h.
>>>>>> Accés lliure

LA GIORNATA de Pippo Mezzapesa 10 M.
EL SUEÑO EFÍMERO de Toni Bestard 20 M. - Millor curt Documental-Reportatge
DUEDAY de Midia Kiasat ( Ficció ) 7 M.
LINA de Dominique Barniaud ( Ficció ) 9 M.
MUGLING d’Ïu Juhé Masferrer 25 M. - Premi Ciutat de Calella
CAZATALENTOS de José Herrera 7 M.


>>>>>> Dijous dia 25 d’abril - Sala MOZART (Esglesia, 91) - 1r PIS

Projecció d’una selecció de curtmetratges del TROFEU TORRETES

>>>>>> 19.00 h.
>>>>>> Accés lliure

BOY PLAY d’Edgar Burgos 13 M.
EYE IN DARKNESS de Germán Talavera 14 M.
THE EUROPEAN DREAM : SERBIA de Jaime Alekos 19 M. - Millor documental-reportatge amateur
LA RISA DE LAS MARIPOSAS de Regla Peinado 16 M.
ROSENWOHL de Miguel Llorens 20 M. - Millor fotografia

>>>>>> 21.30 h.
>>>>>> Accés lliure

KAFEINO KASTELLO de Miguel Ángel Jiménez 19 M.
UN CUENTO FAMILIAR de José Corral 13 M. - Millor Direcció
# SUPERINLOVE de Curro Bernabeu 10 M.
SUBWAY de Carlos García de Diós 5 M. - Trofeu d’Honor
CHIMÈRE de Nathan Vaillan 16 M.
EL ORIGEN de José Antonio Campos 10 M.


>>>>>> Dissabte dia 27 d’abril - Sala MOZART (Esglesia, 91) - 1r PIS

NIT GOLFA

>>>>>> 22.00 h.
>>>>>> Accés lliure

ALA LETAL de Pedro Aznar ( Ficció) 14 M.
EQUIPAJES de Toni Bestard ( Ficció ) 10 M.
ENCARNA de Sam y Pablo Pellicer ( Animació ) 9 M.
CROQUETAS DE AVE de Luis Hereu ( Ficció ) 15 M.
ÉRAMOS POCOS d’Oihana Olea ( Ficció) 15 M.
KIKO IN LOVE de Manuel Segade ( Animació ) 1.45 M.